+48 667 949 282 contact@datajuicelab.com

Automatyczny monitoring PG

Narzędzie AUTOMATYCZNY MONITORING PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH zapewnia rozłożony w czasie automatyczny przegląd sytuacji ekonomicznej dużej bazy kontrahentów wraz z sygnalizacją zalecanej, indywidualnej oceny analityka dla wybranych podmiotów.

Dla kogo jest to narzędzie?

Narzędzie AUTOMATYCZNY MONITORING PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH zaprojektowaliśmy dla branży bankowej w celu poprawy efektywności procesów monitoringu sytuacji ekonomiczno-finansowej ich klientów. Narzędzie może też być z powodzeniem stosowane przez inne firmy, które na bieżąco muszą monitorować ryzyko współpracy z dużą grupą kontrahentów np. prowadzące sprzedaż z odroczonym terminem płatnościDysponujemy wersjami narzędzia dostosowanymi do specyfiki podmiotów mikro i korporacyjnych. 

Jakie korzyści?

Narzędzie zwiększa skuteczność realizacji procesów monitoringu, w szczególności poprzez automatyczne pobieranie danych wewnętrznych i zewnętrznych, ich wizualizację oraz raportowanie postępów realizacji monitoringu.

automatyczny monitoring podmiotów gospodarczych

Zobacz film

Oto demo narzędzia AUTOMATYCZNY MONITORING PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH.

Podstawowe cechy

  • cykliczna kwalifikacja klientów do kategorii ryzyka (niskie, średnie, wysokie),
    👉 klasyfikacja klientów może być też wykorzystywana w procesach aktywizujących sprzedaż
    zobacz naszą aplikację do automatycznego generowania ofert pre-approved
  • automatyczne pobieranie i łączenie danych z wielu baz,
  • wyselekcjonowanie populacji obsługiwanej automatycznie,
  • ograniczenie pracochłonności monitoringu z udziałem analityków.

Na czym polega automatyczna ocena podmiotu?

Ocena wynika z modelu eksperckiego stworzonego w oparciu o wieloletnie doświadczenie ekspertów Data Juice Lab. Składa się na nią szereg rekomendowanych zmiennych wewnętrznych i zewnętrznych, które dobieramy w zależności od specyfiki prowadzonej działalności.

Kategoria ryzyka, kwota zaangażowania, segment klienta to podstawowe parametry, które decydują o podziale populacji na część zmonitorowaną w sposób w pełni automatyczny i część wymagającą udziału analityka. Najważniejsze parametry udostępniane są do samodzielnej modyfikacji przez użytkownika.

Funkcjonalności

Narzędzie posiada trzy funkcjonalności:

Starter

który na podstawie algorytmu oceny punktowej, nadaje kategorię ryzyka każdemu z monitorowanych podmiotów, rekomenduje dalsze kroki do wykonania w
ramach danej kampanii monitoringowej, archiwizuje wyniki.

Pulpit analityka

instalowany na stacjach roboczych analityków. Udostępnia analitykom: wyniki automatycznych odpytań baz wewnętrznych i zewnętrznych, oceny cząstkowe i ostateczne. Umożliwia wykonanie indywidualnej oceny, w tym przypisanie rekomendacji dalszych działań.

Moduł raportowy

dostępny dla dedykowanej grupy pracowników. Moduł umożliwia syntetyczne i analityczne śledzenie postępów kampanii monitoringowej w przekrojach dostosowanych do potrzeb naszych klientów.

Masz pytania?

Jesteśmy w stanie dopasować nasze narzędzia do Twoich potrzeb

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci naszą ofertę! Tworzymy dedykowane rozwiązania dla firm z różnych branż wykorzystując Big Data, AI, Machine Learning itd. do poprawy kluczowych procesów w przedsiębiorstwach.

 

Inne nasze produkty  

GENERATOR OFERT PRE-APPROVED

Narzędzie wspomagające sprzedaż poprzez automatyczne tworzenie ofert dla wybranych klientów.

Kontakt

Spodobały Ci się nasze projekty?
Chciałbyś zaproponować własny?
Szukasz partnera biznesowego?

Napisz!